Opencart e-ticaret sistemlerinin bir çok aşamasında beyaz sayfa ekran sorunu ile karşılaşılabilmektedir. Ve bunun bir kaç sebebi vardır. Öncelikle en sık karşılaşılan durum.

  1. Domain değişikliği veya hosting değişikliğinde ana dizin ve admin klasörlerinde ki config.php dosyalarında ki yol (path)lerin yanlış girilmesinden kaynaklıdır.
  2. Server PHP sürümleri ile alakalı olabiliyor. opencart 1.5.6.4 kullanırken PHP 5.5 üstü sürümlerde DB kaynaklı sorunlardan dolayı bu tür hatalar ile karşılaşılıyor.
  3. Benim yakın zamanda başıma gelen ve web de kaynak bulamadığım durum. E-Posta (sendMail) fonksiyonunun doğru çalışmadığından dolayı Müşteri Kayıt, Ortaklık Programı Kaydı ve Sanal Pos Callback işlemi yaparken Beyaz Sayfa (White Screen) hatası görülmekte ve ne loglarda ne hata kayıtlarına herhangi bir hata gözükmemekteydi. Uzun uğraşlar sonucu hatanın Sistem > Mağazalar > Eposta başlığı altında ki SMTP değerleri ile alakalı olduğunu fark ettim ve tüm değerleri sildiğimde sistem çalışması düzeldi.